KONST / Litografier / Färglitografi 15018009
nr 1501 8009
Hans Tollsten
(1930-1994), Sverige
Signerad, numrerad 90/360, Byggarbetare. Färglitografi, bildmått: 42x52 cm, yttermått inklusive ram: 58x67
Hans Tollsten, svensk bildkonstnär född 1930, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 november 2022
kl 19:08:05
7/11 16:51:10